گروه هکرهای ناشناس پس از ادعای اینکه در دسترسی به سایت وزارت کشور بریتانیا اختلال ایجاد کرده اند، اعلام کردند که از این پس شنبه هر هفته حملات آنلاین خواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، در پیامهای گروه هکرهای ناشناس در شبکه های اجتماعی نسبت به حمله 4 آوریل ( 16 فروردین) هشدار داده و اعلام شده بود که از این پس هر شنبه در انتظار حمله به خدمات سایتهای دولتی بریتانیا را داشته باشید.سایت وزارت کشور بریتانیا شنبه شب برای چندین ساعت غیرقابل دسترسی بود و مقامات اظهار داشته اند هیچ اطلاعات حساسی از دست نرفته و همه چیز به حالت عادی باز گشته است.حمله ممانعت از دسترسی به خدمات سایتها به یک وب سرور با درخواستهای متعدد و با فاصله زمانی کم از سوی هکرها صورت می گیرد تا دیگر سرور قادر به پاسخگویی به کاربران واقعی خود نباشد.سایت وزارت کشور بریتانیا شنبه شب در ساعت 21 به وقت بریتانیا از دسترس خارج شد و از ساعت 5 صبح روز بعد به حالت عادی بازگشت.

علت حمله اعتراض آمیز هکرهای ناشناس

مشخص نیست که آیا این حمله در اعتراض به زیرنظر داشتن سرویس ای میل یا تبادل زندانی از بریتانیا به آمریکا است یا خیر اما درهر صورت می تواند هر دو مورد را شامل شود.برخی از پیامهای منتشر شده در تویتر که به گروه ناشناس نسبت داده می شود آنها ادعا کرده اند که وب سایت شماره 10 خیابان داونیگ ( مقر نخست وزیر بریتانیا) بخشی از همین اعتراض است. اما این مسئله از سوی یک سخنگوی خیابان داونیگ تکذیب شد، این در حالی است که دسترسی به وب سایت خیابان داونیگ برای مدتی بسیار کند بود.براساس گزارش بی بی سی، یک سخنگوی دولت بریتانیا اعلام کرده است که وب سایت وزارت کشور بریتانیا شنبه شب در معرض اعتراضهای آنلاین بوده است. اما این وب سایت در دسترس عموم مردم بوده و دربرگیرنده هیچ اطلاعات حساسی نیست. هیچ نشانه ای از اینکه این سایت یا سایر سیستم های وزارت کشور هک شده باشد وجود ندارد.وی افزود: اقداماتی برای حفظ این سایت اتخاذ شده و وزارت کشور این وضعیت را تحت نظر خواهد داشت.گروه هکرهای ناشناس از سال 2010، از زمان ایجاد سایت "ویکی لیکس" جولین آسانژ مورد توجه قرار گرفت. این گروه حملاتی که دسترسی به یک سایت را با اختلال رو به رو می کنند را علیه سایتهای کارتهای اعتباری چون "ویزا" آغاز کردند تا خدمات خود را از سایت "ویکی لیکس" خارج کند، اما کم کم به گروهی تبدیل شدند که مدعی هستند با نظارتهای دولتی مقابله می کنند.اوایل این هفته این گروه مدعی شد که 500 وب سایت در چین را نیز از بین برده اند.تاريخ : دو شنبه 21 فروردين 1391برچسب:, | | نویسنده : مقدم |
صفحه قبل 1 صفحه بعد