در ادامه حملات گروه هکرهای ناشناس و تهدید آنها علیه سایتهای دولتی بریتانیا، این گروه هدف گرفتن سایتهای چینی را اعلام کرده و انتشار ای‌میلهای دولتی تونس این کشور را به اهداف حملات خود افزوده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، پس از آن که صدها وب سایت چینی مورد حمله قرار گرفت، گروه هکرهای ناشناس اعلام کرده اند که حملات خود را علیه چین ادامه خواهند داد.

300 تا 500 سایت چینی قربانی هکرهای ناشناس

براساس گزارش دیلی تلگراف اکثر سایتهایی که گروه هکرهای ناشناس در چین حک کرده اند تا ساعات اولیه روز جمعه به صورت عادی کار می کرد، اما هنوز برخی دیگر پیغامهای خطا می دهند، درمیان این سایتها می توان به یک سایت رسمی حزب کمونیست حاکم در شهر جنوبی هژو اشاره کرد.اما این گروه که وجود خود را در چین طی ماه گذشته از طریق شبکه های اجتماعی اعلام کرد گفته است که حمله به سایتهای چینی را ادامه می دهد. در این پیام آمده است: این حمله ادامه می یابد. هدفها انتخاب شده اند.این گروه این هفته اعلام کرد که تاکنون 300 سایت چینی را هک کرده و پیامهایی را برای دولت و مردم چین ارسال کرده است، این درحالی است که در برخی سایتهای این رقم تا 500 سایت چینی اعلام شده است.چین با داشتن نیم میلیارد کاربر اینترنت دارای بزرگترین جمعیت آنلاین دنیا محسوب می شود.

دولت تونس؛ هدف هکرهای ناشناس

اعضای گروه هکرهای ناشناس 2752 نامه به سرقت رفته از حزب انتفاضه تونس را از جمله آخرین نامه آنها از طرف نخست وزیر را منتشر کرده اند.براساس گزارش ای سکیوریتی پلنت، آدرس ای میل رئیس جمهور، رئیس مجلس موسسان، مقامات حزب انتفاضه و سایر رهبران حزبی به همراه اسنادی از ستادهای الکترونیکی بسته شده است.بلومبرگ نیز در گزارشی از یک ویدئو که از یک فرد با نقاب منتشر شده و مدعی شده که عضو گروه هکرهای ناشناس آورده است: ما بخش اعظم اطلاعات دولت تونس را مخفی نگاه داشته ایم و اگر دولت به حقوق بشر و آزادی بیان احترام نگذارد این اسناد سری را در اینترنت منتشر می کنیم.براساس اظهارات اعضا، گروه هکرهای ناشی یک جنبش سیال است، که هرکسی می‌تواند عضو آن شود.گروه هکرهای ناشناس از سال 2010، از زمان ایجاد سایت "ویکی لیکس" جولین آسانژ مورد توجه قرار گرفت. این گروه حملاتی که دسترسی به یک سایت را با اختلال رو به رو می کنند را علیه سایتهای کارتهای اعتباری چون "ویزا" آغاز کردند تا خدمات خود را از سایت "ویکی لیکس" خارج کند، اما کم کم به گروهی تبدیل شدند که مدعی هستند با نظارتهای دولتی مقابله می کنند.گروه هکرهای ناشناس در مدت یکسال اخیر حملات سایبری گسترده ای را در مقابل سازمانها و شرکتهای مختلف در بسیاری از کشورها انجام داده اند.پیش از این "ژنرال کیث الکساندر"، رئیس سازمان امنیت ملی آمریکا در جلسه ای که با مقامات کاخ سفید داشت، نگرانی خود را نسبت به حملات سایبری این هکرها ابراز کرد.تاريخ : سه شنبه 22 فروردين 1391برچسب:, | | نویسنده : مقدم |
صفحه قبل 1 صفحه بعد