هواپیمای شاتل بر 747 ناسا شاتل دیسکاوری را به ارتفاع 457 متری شهر واشنگتن می برد تا به مناسبت اولین سالگرد بازنشستگی شاتل دیسکاوری آن را در فراز آسمان پایتخت آمریکا به پرواز در آورد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این پرواز با همکاری اداره هوانوردی فدرال بین ساعت 10 تا 11 صبح به وقت محلی رخ می دهد و تلویزیون و وب سایت ناسا پوشش خبری زنده ای از این رویداد ارائه می کنند.براساس گزارش ناسا، مسیر دقیق و زمان این پرواز بستگی به شرایط جوی و محدودیتهای عملیاتی دارد. این درحالی است که انتظار می رود این شاتل در نزدیکی ساختمانهای شاخص واشنگتن چون نشنال مال، فرودگاه ملی ریگان، بندر ملی و موزه ملی هوافضای اسمیتسونین پرواز کند و زمانی که این پرواز به پایان برسد این هواپیمای شاتل‌بر در فرودگاه بین المللی دالاس به زمین خواهد نشست.

دیسکاوری 39 مأموریت را به اتمام رسانده، 365 روز را در فضا سپری کرده، 5830 بار به دور مدار زمین چرخیده و کیلومترها سفر کرده است.ناسا دیسکاوری را به موزه ملی هوا و فضا منتقل می کند تا دوره جدیدی از مأموریت خود را برای به نمایش گذاشتن دستاورهای گذشته خود در فضا و الهام بخشیدن به نسلهای آینده کاوشگران فضا را انجام دهد.تاريخ : چهار شنبه 23 فروردين 1391برچسب:, | | نویسنده : مقدم |
صفحه قبل 1 صفحه بعد