هدفون جدیدی که در ابتدا برای تقویت صدا و از بین بردن صداهای اضافه طراحی شده بود، اکنون می‌تواند به عنوان یک فناوری جدید در اختیار افرادی قرار بگیرد که از مشکلات شنوایی رنج می برند.

به گزارش خبرگزاری مهر، از 36 میلیون آمریکایی که مشکل شنوایی دارند، 20 میلیون نفر در شرایط خفیف تا متوسط قرار دارند و تلاش می کنند تا صداها را در محیطهای پرسروصدا تشخیص دهند.اگرچه این شرایط بسیار متداول است، اما درمان محدودی برای آن وجود دارد. ابزارهای کمک شنوایی که براساس نیاز مصرف کننده تنظیم می شوند با قیمتهایی چون 3 هزار دلار ارائه می شوند.این درحالی است که مصرف کنندگان می توانند به جای آن از تقویت کنندگان ارزان تر رایج استفاده کنند، اما این تقویت کننده ها، تمام صداهای محیط اطراف را تقویت می کند و کمک اندکی به گفتگوها و محاوره ها می کنند.

تقویت کننده صدا

براساس گزارش پاپ ساینس، یک شرکت آمریکایی با عنوان ایبل پلنت اقدام به تنظیم دوباره مداربندی از بین بردن صداها و پارازیت خطوط هدفون خود کرده و نخستین وسیله ای را ابداع کرده که صداها را مجزا و تقویت می کند.این هدفون مثل یک جفت هدفون مقاوم در برابر شلوغی و همهمه، یک میکروفن به اندازه یک ده سنتی، صداها را وارد یک ریزپرداز می کند و به جای از بین بردن صداها به واسطه ایجاد فرکانسهای رقابتی، پردازشگر تقویت کننده آن فرکانسهای تقویتی را به صورت انتخابی تقویت می کند و صداهای اطراف را به حداقل می رساند.

تقویت کننده صدای شخصی یک در 2.5 سانتیمتر به وزن 4.5 گرم و قیمت 400 دلار عرضه شده است

این شرکت همچنین اقدام به افزودن یک فرکانس بالا تقویتی به صداها کرده و باعث شده که صداها بیشتر به گوش برسد. اما اگر با این تدابیر یک کاربر همچنان مشکل شنوایی داشته باشد می تواند صدای تقویت کننده را با قرار دادن دستها روی گوشهای خود تقویت کند.تاريخ : چهار شنبه 30 فروردين 1391برچسب:, | | نویسنده : مقدم |
صفحه قبل 1 صفحه بعد