امروزه بسیاری از کاربران ازحافظه‌های یو‌اس‌بی استفاده و اطلاعات بسیار ارزشمندی در آنها ذخیره می‌كنند که از دست دادنشان می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری برای کاربر به همراه داشته باشد. یکی از مهم‌ترین اصولی که هنگام استفاده از این ابزارها باید مورد توجه قرار گيرد، جدا‌کردن آنها از رایانه است!همان‌طور که می‌دانید چنانچه یک حافظه یو‌اس‌بی را در حالی که سیستم‌عامل مشغول به نوشتن اطلاعاتی روی آن است از درگاه یو‌اس‌بی رایانه جدا کنید، احتمال از دست رفتن اطلاعات ذخیره شده و برهم خوردن فایل سیستم‌های آن وجود دارد. باتوجه به همین مشکل، قابلیتی با عنوان Safety Remove Hardware در سیستم‌عامل طراحی شده است که به کمک آن ابتدا تمامی‌ارتباطات حافظه متصل به رایانه قطع و سپس دستگاه یو‌اس‌بی آماده قطع اتصال از درگاه آن می‌شود. کاربرانی که به اطلاعات ذخیره شده خود در حافظه‌های یو‌اس‌بی اهمیت می‌دهند همیشه از این شیوه استفاده می‌کنند، اما این قابلیت گاهی اوقات مشکلاتی را به‌همراه دارد که این کاربران را به قطع ارتباط ناگهانی حافظه از درگاه مورد نظر مجبور می‌کند. مواردی همچون تشخیص ندادن صحیح دستگاه یو‌اس‌بی متصل به رایانه، قطع نشدن ارتباط کامل دستگاه از سیستم‌عامل، به نمایش درنیامدن آیکون ابزار Safety Remove Hardware و ... برخی از این مشکلات به‌شمار می‌رود.

خروج سریع

نرم‌افزار قدرتمند و صد‌در‌صد رایگان USB Disk Ejector، برنامه‌ای کارآمد با روش کار بسیار ساده است که می‌تواند جایگزینی مناسب با امکاناتی بیشتر و خطاهای کمتر برای ابزار Safety Remove Hardware ویندوز باشد.

از ویژگی‌های قابل ذکر در این نرم‌افزار قابل حمل بودن آن است که بدون نیاز به نصب آن، تنها با 2 بار کلیک روی آیکون مربوط، کاربر را به استفاده از آن قادر می‌سازد. این نرم‌افزار را می‌توانید در حافظه یو‌اس‌بی خود نیز کپی کنید و حتی به‌کمک آن حافظه را نیز با خیال راحت از رایانه جدا سازید!

همچنین از دیگر قابلیت‌های این نرم‌افزار، محیط کاربری بسیار ساده با روش کار آسان است که می‌توانید با مشاهده فهرستی از حافظه متصل به درگاه یو‌اس‌بی، با 2 بار کلیک ماوس یا یک‌بار فشار کلید اینتر از روی صفحه‌کلید، نسبت به جداسازی آنها از رایانه اقدام کنید. چنانچه بخواهید محتوای هریک از حافظه‌ها را نیز ببینید براحتی 2 بار کلیک راست ماوس خود را فشار دهید.

بستن خودکار

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که هنگام استفاده از ابزار Safety Remove Hardware مشاهده می‌شود، ناتوانی ویندوز در بستن نرم‌افزارهایی است که با حافظه یو‌اس‌بی شما مرتبط هستند. نرم‌افزار USB Disk Ejector این مشکل را نیز رفع کرده است و می‌تواند در هر شرایطی، نرم‌افزارهای مرتبط با حافظه یو‌اس‌بی را پیدا کرده و به‌طور خودکار آنها را ببندد تا ‌کاربر براحتی آن را از رایانه جدا کند.

فراتر از یک قابلیت

همان‌طور که گفتیم، این نرم‌افزار امکانات بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد. این امکانات با کلیک‌راست روی آیکون نرم‌افزار و انتخاب گزینه Options قابل دسترسي خواهد بود و برخی از آنها عبارت است از:

امکانات عمومی: اجرای برنامه به‌صورت کمینه، بستن و کمینه‌شدن نرم‌افزار به‌صورت یک آیکون کوچک کنار ساعت ویندوز و نمایش هریک از پارتیشن‌های یک حافظه یو‌اس‌بی به‌صورت یک دستگاه مستقل.

امکانات هنگام خروج: در این بخش می‌توانید تغییرات لازم هنگام قطع ارتباط حافظه از درگاه یو‌اس‌بی را مشخص کنید. تنظیماتی همچون بستن یا کمینه‌کردن خودکار نرم‌افزار پس از خروج موفقیت‌آمیز حافظه از درگاه مربوط، پرسش برای بستن یا اجبار به بسته شدن نرم‌افزارهای درحال اجرا روی حافظه یو‌اس‌بی هنگام آماده‌سازی برای قطعی اتصال، پخش هشدار صوتی یا نمایش بالون هشداردهنده هنگام آماده شدن حافظه برای خروج از درگاه یو‌اس‌بی از جمله امکاناتی است که در این بخش دراختیار شما قرار خواهد گرفت.

امکانات کارتخوان: اگر یک Card Reader (کارتخوان) داشته باشید مطمئنا امکاناتی را که این نرم‌افزار در اختیار شما قرار می‌دهد در سیستم‌عامل مشاهده نخواهید کرد. مخصوصا اگر سیستم‌عامل رایانه شما ویندوز اکس‌پی باشد که به‌طور پیشفرض ابزار مستقلی را برای مدیریت کارتخوان‌ها در خود جای نداده است. قابلیت‌هایی همچون نمایش کارتخوان‌ها، پنهان‌کردن کارتخوان‌هایی که هیچ کارت حافظه‌ای در آنها وجود ندارد و مشخص‌کردن بازه زمانی برای جستجو به‌دنبال کارت‌های حافظه از جمله امکانات این بخش به‌شمار می‌رود. نرم‌افزار فوق در نسخه‌های 32 و 64 بیت سیستم‌عامل‌های ویندوز اکس‌پی، ویستا و 7 قابل استفاده است و برای دانلود نسخه کاملا رایگان آن می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

http://quick.mixnmojo.com/files/USBDiskEjector1.3.0.3.zip

 تاريخ : دو شنبه 18 ارديبهشت 1391برچسب:, | | نویسنده : مقدم |
صفحه قبل 1 صفحه بعد