اين روزها برخي شركت‌ها هنوز به توليد دستگاه‌هاي پخش صوت يكپارچه و مجهز به بلندگوهاي كيفيت‌دار كه به‌عنوان پايانه تقويت و پخش صداي دستگاه‌هاي پلير صوتي جيبي چون آيپاد (iPod) و انواع پخش‌كننده‌هاي قابل حمل MP3 و MP4 مورد استفاده قرار مي‌گيرد (retro wannabes for iPods) ادامه مي‌دهند، در حالي كه ديگر دوره راديو ضبط‌هاي پرتابل و دستگاه‌هاي صوتي نسبتا غول‌پيكر رو به پايان است. امروزه بهترين راه استفاده از موزيك در هر جا، به كار بردن ابزارها (گجت‌ها)ي پخش جيبي بويژه بلندگو‌هاي بلوتوث جيبي است. اين بلندگوهاي كوچك و قابل حمل با تلفن‌هاي همراه هوشمند (smartphone)، رايانه‌هاي لوحه‌اي (tablet) با مشخصه‌ دستگاه‌هاي پيشرفته پخش صدا (A2DP) از جمله آيفون اپل (Apple iPhone) و سيستم‌هاي اندرويدي تطبيق‌پذير است و براي جلوگيري از افت كيفيت صدا در انتقال از طريق بلوتوث، از درگاه فيش5/3 ميلي‌متري Lin-in و اتصال مستقيم نيز سود مي‌برند. در اينجا تعدادي از اين بلندگو‌هاي بي سيم بلوتوث را گرد آورده ايم و قصد داريم تا آنها را با هم مورد مقايسه و آزمايش قرار داده و بهترينشان را از نظر كيفيت صدا، قابليت و كارايي انتخاب و به شما معرفي كنيم.

1- Logitech Mini Boombox

 

ـ مزيت: براي اثبات كيفيت صداي تبلت‌ها و تلفن‌هاي همراه هوشمند طراحي شده، بلندگوي بلوتوث خيلي جمع وجوري با ظاهري بسيار جالب است كه باتري درون ساخت قابل شارژ، قابليت‌هاي پخش مكالمه تلفني، يك ورودي خطي و كنترل‌هاي لمسي دارد. با اين اندازه كوچك، از صدايي تاثيرگذار برخوردار است.

اشكال: ميني بوم باكس نمي‌تواند از عهده بيس سنگين در ولوم‌هاي بالاي صدا برآيد و دكمه ولوم و بدنه براق شيشه مانند آن براحتي خراش را نشان مي‌دهد.

- نتيجه: صداي اين بلندگو و ظاهرش به خوبي بلندگوي جم باكس جابون نيست اما صدايي قوي و قابليت‌هاي برجسته اي را با قيمتي نصف قيمت آن ارائه مي‌كند.

 

- قيمت جهاني: 75 تا 85 دلار

امتيازات:

- طراحي:8

- قابليت‌ها: 7

- كارايي: 7

2- Creative D100

 

- مزيت: درايورهاي دوبل 3 اينچي آن به‌طور شگفت‌انگيزي از عهده بيس خروجي صدا برمي‌آيد، با 4 باتري قلمي‌سايز AA كار مي‌كند و 4 گزينه انتخاب رنگ دارد.

- اشكال: ريموت كنترل ندارد و نمي‌شود از آن براي پخش صداي مكالمه تلفني استفاده كرد.

- نتيجه: بلندگوي كرييتيو D100 صدا را از وسايل پخش موزيك تطبيق‌پذير با گيرايي قابل تحسيني از درايورهاي دوبل 3 اينچي خود پخش مي‌‌كند كه آن را براي محيط باز مناسب مي‌سازد و با داشتن قيمت ارزان، ما آن را به شما توصيه مي‌كنيم.

- قيمت جهاني: 60 تا 79 دلار

امتيازات:

- طراحي: 8

- قابليت‌ها: 8

- كارايي: 8

3- Logitech Z515

 

- مزيت: تطبيق دهنده (ادپتر) USB و اتصال پذيري بلوتوث در آن گنجانده شده ، از كيسي عالي، كيفيت صدايي متوسط و 10 ساعت زمان دوام شارژ باتري برخوردار است.

- اشكال: ريموت كنترل ندارد، نمي‌توان آن را براي پخش مكالمات تلفني به‌كار برد، از آن تنها با باتري قابل شارژ مي‌توان استفاده كرد و نه با برق، درايورهايش از D100 كرييتيو كوچك‌تر بوده و مانند آن آپشن انتخاب رنگ ندارد.

- نتيجه: با بدنه اي دوست داشتني، گزينه‌هاي اتصال‌پذيري متعدد و پهنه وسيع صدا از بلندگوي بي‌سيم Z515 همدم خوبي براي پيك نيك‌ها و مهماني‌هاي فضاي باز مي‌سازد. اما اگر قابل حمل بودن براي شما مساله اصلي نيست، كرييتيو D100 از صداي بهتري برخوردار بوده و از لاجيتك Z515 ارزان‌تر است.

- قيمت جهاني: 80 تا 100 دلار

امتيازات:

- طراحي: 7

- قابليت‌ها: 7

- كارايي: 8

4- Geneva Sound System Model XS

 

- مزيت: صداي آن براي يك بلندگوي بلوتوث جمع و جور بسيار خوب و بلند است، يك باتري قابل شارژ قابل جايگزيني توسط كاربر و جعبه محافظ دارد كه بلندگو داخل آن جمع مي‌شود و از قابليت‌هاي راديوي FM و ساعت زنگ دار نيز برخوردار است.

- اشكال: بسيار گران است، از قابليت پخش صداي مكالمات تلفني برخوردار نيست و از طريق USB شارژ نمي‌شود و نياز به ادپتر برق AC دارد.

ـ نتيجه: با آن كه ارزان نيست، اما طراحي عالي دارد و جزو بهترين بلندگو‌هاي بلوتوث فرا- جمع و جور (ultra-compact) است كه در رقابت حتي از بلندگوي بلوتوث جابون جم باكس نيز پيشي مي‌گيرد.

ـ قيمت جهاني: 249 دلار

امتيازات:

- طراحي: 8

- قابليت‌ها: 8

- كارايي: 7

5-Jawbone Jambox

 

- مزيت: جابون جم باكس بلندگوي بلوتوث قابل شارژ و برخوردار از پيشرفته‌ترين قابليت‌ها، طراحي شگفت‌انگيز و صداي متعادلي است كه اصلا به قد و قامت كوچكش نمي‌خورد.

- اشكال: جم باكس به هيچ وجه ارزان نيست و با پول آن مي‌توان بلندگوهاي باسيم بزرگ‌تر با صداي فوق‌العاده برتر از آن را خريد!

- نتيجه: شيك‌ترين بلندگوي بي‌سيم با قابليت‌ها و كيفيت صدايي كه در هيچ بلندگوي جيبي بي‌سيم ديگري نديده‌ايم.

- قيمت جهاني: 199 دلار

امتيازات:

- طراحي: 9

- قابليت‌ها: 8

- كارايي: 6

6-SuperTooth Disco

 

- مزيت: سوپرتوث ديسكو بلندگوي بلوتوث همه فن حريف با باتري قابل شارژ و برخوردار از صدايي رساست كه از طرح ساده‌اي برخوردار بوده و قيمت چنان ارزاني دارد كه آن را يكي از محبوب‌ترين بلندگوهاي بي‌سيم كرده است.

-اشكال: اين سيستم صوتي فاقد ريموت كنترل بوده و وزن سنگيني دارد كه بيشتر مناسب استفاده در خانه است.

- نتيجه: تنها مزيتي كه باعث مي‌شود ما اين بلندگوي گران قيمت را به شما توصيه كنيم، طراحي مدرن، برد زياد بي سيم و كيفيت صداي حيرت انگيز آن است كه بسياري از سيستم‌هاي اسپيكر سطح متوسط رايانه‌هاي دسكتاپ را نيز پشت سر مي‌گذارد.

- قيمت جهاني: 116 تا 135 دلار

امتيازات:

- طراحي: 8

- قابليت‌ها: 8

- كارايي: 8

7-Bose SoundLink Wireless Mobile speaker (داراي كاور چرمي)

 

- مزيت: ساوندلينك بلندگوي جيبي بلوتوثي با كيفيتي عالي است كه صداي شگفت‌انگيز آن بسيار قوي، بلند و طبيعي است. باتري درون ساخت اين بلندگو قابل شارژ بوده، داراي ورودي صوتي خارجي، طراحي مقاوم و گزينه تعويض كاور است.

- اشكال: گران قيمت بوده و از قابليت پخش صداي مكالمات تلفني بي بهره است.

- نتيجه: اگر قصد داريد يك بلندگوي بي‌سيم تك و فوق‌العاده بخريد، اين محصول بهترين بلندگوي بلوتوث موجود در بازار است.

- قيمت جهاني: 349 دلار

امتيازات:

- طراحي: 9

- قابليت‌ها: 8

-كارايي: 9

منابع:

http://www.androidcommunity.com

http://www.portable-electronicdevice.com

http://www.thetechjournal.com

 


تاريخ : چهار شنبه 20 ارديبهشت 1391برچسب:, | | نویسنده : مقدم |
صفحه قبل 1 صفحه بعد