یکی از امکاناتی که در نسخه‌ 11 به بعد نرم‌افزار یاهو مسنجر مشاهده می‌شود، کنار یکدیگر قرار دادن پنجره‌های چت به‌صورت تب، به‌جای باز‌کردن یک صفحه برای هر پنجره چت است. از مزایای این قابلیت می‌توان به اشغال نشدن فضای نوار وظیفه ویندوز اشاره کرد. اما معایب آن کمی بیش از مزایای آن است!

با فعال شدن این قابلیت، کاربران نمی‌توانند با فشاردادن کلیدهای Alt + Tab میان پنجره‌های فعال حرکت کنند و حتما باید با نشانگر ماوس به پنجره‌های فعال که به‌صورت تب کنار یکدیگر چیده شده‌اند بروید. همچنین در ویندوز 7 برای جلوگیری از شلوغ شدن نواروظیفه، این امکان وجود دارد که تمام پنجره‌های مرتبط با یک نرم‌افزار به‌صورت گروهی در یک بخش جمع‌آوری شده تا نوار وظیفه اشغال نشود. اگر دوست دارید این قابلیت را غیرفعال کنید و همچون گذشته به ازای هر پنجره چت فعال، یک صفحه جدید برای مکالمات شما نمایش داده شود ‌باید به چند روش عمل کنید:

1- نرم‌افزار یاهو مسنجر را اجرا کرده و به محیط کاربری خود وارد شوید.

2- به منوی Messenger بروید و پس از آن گزینه Preferences را انتخاب کنید. (برای دسترسی به این بخش می‌توانید کلیدهای Ctrl + Shift + P را نیز از روی صفحه‌کلید فشار دهید)

3- از گزینه‌های موجود در نوار سمت چپ، Messages را انتخاب کنید.

4- از میان گزینه‌های به‌نمایش درآمده در سمت راست، بخش Miscellaneous را پیدا کرده و علامت چک‌مارک کنار گزینه Open new message windows in a tab را غیرفعال کنید.

5- در نهایت گزینه OK را برای ذخیره و اعمال تغییرات کلیک کنید و در پنجره به‌نمایش درآمده براي تایید، مجددا این کلید را بزنید.

6- پس از آن مشاهده می‌کنید که تمامی مکالمات شما در پنجره‌های مجزا به ازای هر مخاطب نمایش داده می‌شود.تاريخ : چهار شنبه 27 ارديبهشت 1391برچسب:, | | نویسنده : مقدم |
صفحه قبل 1 صفحه بعد