اين روزها برخي تلويزيون‌ها فيلم‌ سه‌بعدي نمايش مي‌دهد، كارتون‌ها به ‌صورت انيميشن‌هاي سه‌بعدي ساخته مي‌شود و همه چيز روزبه‌روز شكل واقعي‌تري به خود مي‌گيرد؛ اما در اين ميان هنوز هم بسياري از مردم، كارتون‌هاي دوبعدي زمان كودكي خود را كه از نقاشي‌هايي كودكانه‌ ايجاد شده بود به اين فيلم‌ها و كارتون‌هاي جديد ترجيح مي‌دهند و از مشاهده آنها لذت مي‌برند.كارتون‌هايي همچون پلنگ صورتي، موش و گربه، گوريل انگوري و... از جمله كارتون‌هايي است كه با وجود دوبعدي‌بودن، از طرفداران بسيار زيادي برخوردار بوده و هست. تا چند سال پيش بيشترين موارد كاربرد نقاشي‌هاي متحرك، ساخت كارتون‌هاي سرگرم‌كننده بود؛ اما اين روزها اين نقاشي‌هاي متحرك علاوه بر كاربرد در ايجاد اين‌گونه كارتون‌ها، در ساخت تيزرهاي تبليغاتي، انيميشن‌هاي آموزشي، نماآهنگ‌هاي معرفي محصولات و خدمات و... نيز كاربرد دارد.دوست داريد به جمع سازندگان اين انيميشن‌ها بپيونديد و كارتون‌هايي را به سليقه و فيلمنامه خودتان بسازيد؟همان‌طور كه مي‌دانيد انجام اين كار به مهارت‌هاي مختلفي همچون مهارت در نقاشي، مهارت در كار با رايانه و نرم‌افزارهاي ساخت انيميشن، مهارت در فيلمنامه‌نويسي و كارگرداني و... نياز دارد. اگر فكر مي‌كنيد مهارت كافي در اين زمينه‌ها را نداريد نااميد نشويد؛ چرا كه اين هفته پيشنهادي منحصر‌به‌فرد را برايتان آماده كرديم! نرم‌افزار پيشنهادي اين هفته ما به شما اين امكان را مي‌دهد تا با كمترين مهارت در زمينه‌هاي فوق بتوانيد كارتون‌هايي بسيار زيبا و جذاب خلق كنيد.

نسل جديد انيميشن‌هاي دوبعدي

 

نرم‌افزار CrazyTalk Animator ابزاري قدرتمند براي ايجاد انيميشن‌هاي دوبعدي است كه همه كاربران اعم از مبتدي و حرفه‌اي را قادر مي‌سازد در مدت زماني كوتاه، ساخت انيميشن به ‌صورت انفرادي را آغاز كنند.نرم‌افزار فوق به شما اين امكان را مي‌دهد تا از تمام تصاوير (نقاشي يا چهره‌هاي واقعي افراد)، بازيگر انيميشن‌هاي خود را ايجاد كرده و با ابزارهاي حركت‌دهنده خودكار كه در نرم‌افزار طراحي شده است به دست‌ها، پاها، صورت، لب و اعضاي آنها تحرك بخشيد.ساختن صحنه‌ها و خلق سناريوها با كشيدن و رهاكردن موضوعات مختلف روي صفحه، فيلمبرداري و كارگرداني صحنه‌ها به كمك نوار زمان و دوربين‌هاي جاي داده شده در نرم‌افزار از جمله امكاناتي است كه شما را از ابتدا تا انتهاي ساخت يك انيميشن جذاب كارتوني همراهي مي‌كند.

ساخت انيميشن

 

نرم‌افزار فوق بيش از صدها قابليت و ويژگي منحصر به ‌فرد دارد تا براحتي و يك‌نفره بتوانيد يك كار تيمي را به انجام برسانيد. مجموعه ابزارها و ويژگي‌هاي مختلفي براي ساخت يك انيميشن توسط اين نرم‌افزار در اختيار شما قرار خواهد گرفت كه برخي از آنها به اختصار عبارتند از:

ـ رابط كاربري بسيار ساده شامل موضوعات گروه‌بندي شده اعم از بازيگران، انيميشن‌ها، صحنه‌ها و افكت‌ها

ـ پشتيباني از قابليت ويرايش موضوعات در صفحه ساخت انيميشن (انتخاب، تغيير اندازه، تغيير شفافيت، معكوس كردن و...) و حركت در صحنه (بزرگنمايي و كوچك‌نمايي دوربين، قاب‌بندي و چرخش دوربين)

ـ پشتيباني از 2 موتور ويرايشي مجزا (ويرايشگر Composer براي ساخت شخصيت‌ها و سوژه‌هاي اصلي، ويرايشگر Stage براي ويرايش انيميشن)

ـ پشتيباني از قابليت كشيدن و رها كردن انواع رسانه‌ها اعم از عكس‌ها، ويدئوها، انيميشن‌هاي فلش و... براي افزودن آنها به صحنه نمايش

ـ پشتيباني از ابزار مديريت صحنه به ‌منظور جانمايي مناسب تمامي موضوعات در صحنه‌ نمايش

ـ نمايش زنده تصاوير دوربين‌ها در صحنه ‌نمايش با پشتيباني از قابليت اعمال تغييرات در زواياي فيلمبرداري در حين نمايش انيميشن

ـ پشتيباني از نوار زمان و ويرايشگر فريم بسيار حرفه‌اي به ‌منظور مديريت كامل روي تمام فريم‌ها

شخصيت‌هاي داستان

همان‌طور كه گفتيم يكي از مهم‌ترين امكاناتي كه با استفاده از اين نرم‌افزار در اختيار شما قرار مي‌گيرد، خلق بازيگرها با استفاده از عكس‌ها و تصاوير موردنظر شماست. به كمك اين نرم‌افزار مي‌توانيد تصوير صورت خود را به يك بازيگر در انيميشن‌تان تبديل كرده يا از تصاوير نقاشي‌شده‌اي همچون يك سيب‌زميني، يك شخصيت كارتوني و... به‌ عنوان سر يا بدن يك بازيگر استفاده كنيد!

اين بخش از نرم‌افزار نيز ابزارها و امكانات مختلفي را در اختيار شما قرار مي‌دهد كه برخي از آنها عبارتند از:

ـ پشتيباني از قابليت اعمال تناسب در 2 حالت اصلي (تناسب صورت يا كل بدن به‌ منظور متناسب‌كردن جزئيات صورت يا قسمت‌هاي مختلف بدن با تصاوير فراخواني شده در نرم‌افزار)

ـ پشتيباني از قابليت ساخت كاراكترها به كمك مجموعه‌اي عظيم از تصاوير نقاشي شده و فانتزي (بيش از 100 مورد)

ـ پشتيباني از بخش‌هاي مختلف اعضاي بدن با قابليت انعطاف‌پذيري كامل در تغيير اندازه آنها براي ايجاد كاراكترها

ـ پشتيباني از قابليت گريم شخصيت‌ها براي هماهنگ كردن حالت چشم، ابرو، دهان و دندان در شرايط مختلف

انيميشن‌هاي هوشمند

 

يكي از مهم‌ترين و سخت‌ترين قسمت‌هاي كار توليد انيميشن، به‌حركت درآوردن شخصيت‌هاي آن است. به‌ نظر شما انجام اين كار توسط نرم‌افزار CrazyTalk Animator نيز سخت و دشوار است؟

 

 

 

 

 

 

در اين نرم‌افزار مجموعه‌اي بسيار كامل از حركات مختلف به‌صورت پيش‌ساخته براي استفاده شما طراحي شده است كه اين امكان را مي‌دهد تا براحتي و با استفاده از يك كليك ماوس، آنها را روي شخصيت‌هايتان اعمال كرده و تمام قسمت‌هاي بدن شخصيت‌هاي انيميشن خود را اعم از سر، گردن، دست، پا و... به‌حركت درآوريد.

از جمله امكانات اين بخش مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

ـ پشتيباني از 70 پروفايل حركتي در 4 گروه مجزا براي حركت‌دادن كل قسمت‌هاي بدن شخصيت‌هاي انيميشن

ـ پشتيباني از 72 پروفايل حركتي مختلف در 4 گروه مجزا براي حركت دادن هريك از قسمت‌هاي بدن شخصيت‌هاي شما به ‌صورت مجزا با قابليت تركيب چند حركت روي يك قسمت از بدن

ـ پشتيباني از قابليت فراخواني يك فايل صوتي يا ضبط صداي شما و به‌حركت درآوردن خودكار لب و دهان شخصيت‌ها به ‌طور كاملا هماهنگ با متون تلفظ شده از لحاظ زمان و نوع حركت

طراحي صحنه

 

تركيب لايه‌هاي مختلف از نقاشي‌ها، موضوعات و تصاوير زمينه به شما اين امكان را مي‌دهد تا براحتي صحنه نمايش خود را آماده كنيد و با پشتيباني از قابليت گروه‌بندي تمامي موضوعات، با يك كليك ماوس تمام صحنه را به صحنه ديگري تغيير دهيدپشتيباني از امكاناتي همچون فراخواني تصاوير از روي هارد‌ديسك و ديگر منابع علاوه بر استفاده از تصاوير موجود در كتابخانه تصاوير نرم‌افزار، پشتيباني از تصاوير به ‌صورت alpha channel، چيدمان لايه‌هاي موضوعات در صحنه به ‌ترتيب قرارگيري روي يكديگر، اعمال افكت‌هاي ويژه در 3 گروه مختلف (موضوعات، متون و صداها) و بسياري از امكانات ديگر از جمله ويژگي‌هاي اين بخش به ‌شمار مي‌رود.

بارگذاري و خروجي

يكي از مهم‌ترين موارد قابل توجه هنگام استفاده از نرم‌افزارهاي مرتبط با فايل‌هاي صوتي و تصويري، امكانات موجود در بخش بارگذاري و ذخيره‌سازي فايل نهايي است. خوشبختانه نرم‌افزار CrazyTalk Animator همه امكانات لازم براي اين بخش را نيز در خود جاي داده است و شما را قادر مي‌سازد تا فايل نهايي خود را در فرمت‌هاي مختلفي همچون AVI, MPEG-4, FLV, RM, WMV ذخيره كنيد. پشتيباني از 2 حالت NTSC و PAL ، پشتيباني از قابليت ذخيره فايل نهايي با كيفيت HD، پشتيباني از قابليت تبديل تمامي فريم‌ها به تصاوير مجزا و پشتيباني از آنها با حداكثر اندازه 3000 در 3000 پيكسل از جمله ويژگي‌هايي است كه در اين بخش مشاهده مي‌شود.اين نرم‌افزار در همه نسخه‌هاي سيستم‌عامل ويندوز اكس‌پي، ويستا و 7 قابل استفاده است و مي‌توانيد نسخه محدود آن را با قابليت استفاده به مدت 15 روز از لينك زير دانلود كنيد:

http://ns.reallusion.com/crazytalk_animator.exe

توجه: پس از دانلود و نصب نرم‌افزار مي‌توانيد تا 70 درصد منابع از پيش‌طراحي شده و كتابخانه‌هاي نرم‌افزار را نيز دانلود و از آنها استفاده كنيد.

 تاريخ : سه شنبه 2 خرداد 1391برچسب:, | | نویسنده : مقدم |
صفحه قبل 1 صفحه بعد