تصاویر خط تولید یکی از ابرخودروهای فرمول یک که به نحوی ساخت و تولید خودروی جدید این کارخانه را به عنوان دومین تیم قدیمی فرمول یک نشان می‌دهد، منتشر شد.

 درهای کارخانه خودروسازی مک لارن که از سال 1998 صرفا اتومبیلهای فرمول یک طراحی می کند به روی یک عکاس باز شده تا از فناوری این کارخانه تولید اتومبیل جدید MP4-12C عکس بگیرد. این ابرخودرو با قیمت 266 دلار به فروش می رسد.تصاویر گرفته شده از داخل کارخانه 62 میلیون دلاری که مک لارن امیدوار است بتواند بهترین ابرخودرو بازار را عرضه کند.ماه نوامبر گذشته دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا پس از 18 ماه طراحی و ساخت مرکز تولید مک لارن را افتتاح کرد، اکنون با گذشت شش ماه از مراسم افتتاح رسمی، مک لارن از یک عکاس نوجوان دعوت کرده تا از روند تولید اتومبیل در این کارخانه عکاسی کند.قطعات اتومبیلها سوار می شود و پیش از عبور از هرگونه آزمایشی رنگ می شوند و پس از تکمیل این ابرخودرو باید در آزمون راننده 30 کیلومتری شرکت کند.این مرکز که توسط نورمن فوستر طراحی شده در حال حاضر 750 کارشناس دارد که روی اتومبیل MP4-12C مک لارن کار می کنند.این کارخانه فاصله بسیار دوری با خط تولید فورد مدل تی دارد، نخستین کارخانه از نوع خود که 100 سال پیش در سال 1914 افتتاح شد.این کارخانه 32 هزار متر مربعی دربرگیرنده کارهای تولید ابرخودرو هشت سیندلی در هشت مدل است که هر روز از کارخانه بیرون می آیند. هر اتومبیل طی 12 تا 14 روز ساخته می شوند.

 

نمایی از فناوریهای این خط تولید درحالی که افراد ماهر روی این خودروها کار می کنند

 

750 نفر بین این وسائل نقلیه و ماشینهای مجلل آماده شده حرکت می کنند

 

درحالی که اتومبیل به مراحل پایانی نزدیک می شود یکی از کارگران اتومبیل را از نزدیک بررسی می کند

 

با گذشت 100 سال از ساخت اولین خودرو، امروز رایانه ها و رباتها به انسانها در ساخت خودروها کمک می کنند

 

کارگران هر اتومبیل را به صورت دستی رنگ می کنند تا درخشندگی کامل داشته باشد

 

خودروهای آماده شده باید پیش از ورود به بازار در آزمون رانندگی شرکت کنندتاريخ : جمعه 5 خرداد 1391برچسب:, | | نویسنده : مقدم |
صفحه قبل 1 صفحه بعد