آیا شغل شما به صورتی است كه برای انجام كارهایتان نیاز دارید دائم در سفر باشید؟ یا این كه مجبورید از نقطه‌ای در شهر به نقطه دیگر بروید تا به وظایف‌تان رسیدگی كنید؟ راه‌حل انجام چنین كارهایی به همراه داشتن گجت‌هايی مناسب است تا براحتی بتوانید به تمام قرارهای كاریتان برسید.در حقیقت همراه داشتن این گجت‌ها بیشتر برای راحت تر‌كردن شیوه انجام كارها در حین رفت و آمد بوده و ارتباطی به سریع‌تر انجام دادن آنها ندارد. به همین منظور ما در اینجا به بررسی این ابزارهای cool می‌پردازیم؛ ابزارهایی كه مطمئنا برای آن دسته از افرادی كه دائماً در حال حركت هستند، بسیار مناسب است.

‌LOK-IT secure flash drive

این گجت نوعی فلش است و تنها تفاوت آن با دیگر حافظه‌های جانبی، در امكان كدگذاری اطلاعات موجود در آنهاست. با استفاده از این شیوه كدگذاری، كسی نمی‌تواند اطلاعات درون فلش شما را بدزدد. علاوه بر این، هر كسی كه بخواهد به محتویات این فلش دسترسی داشته باشد، اول باید مشخصات فردی خود را وارد كند تا اجازه بررسی اطلاعات به او داده شود. البته پیش از اتصال فلش به پورت USB‌تان، باید رمز مربوط به بازگشایی فلش را وارد كنید. وقتی هم كه كارتان با فلش تمام شد و خواستید آن را از پورت USB خارج كنید، فلش به خودی خود دوباره قفل می‌شود. از دیگر مزیت‌های‌ LOK -IT نحوه كاركرد آن با هر سیستم‌عامل و وسیله‌ای است كه در دفتر كار مورد استفاده قرار می‌گیرد مثل اسكنر، پرینتر و دیگر گجت‌ها.

Sanyo eneloop batteries

احتمالا تا به حال با حجم انبوهی از باتری‌های به درد نخور مواجه شده‌اید؛ باتری‌هایی كه بعد از تمام شدن عمرشان دیگر هیچ كارايي‌اي ندارند. به همین دليل اگر به دنبال باتری‌هایی می‌گردید كه بتوانید با شارژ دوباره‌شان از آنها استفاده كنید، باتری‌های Sanyo eneloop گزینه مناسبی است. باتری‌های معمولی كه برای روشن‌كردن گجت‌ها مورد استفاده قرار می‌دهید، با فلز نیكل ساخته شده است و توانایی شارژ تا 30 درصد كل ظرفیت‌شان را در ماه دارد. این در حالی است كه عمر مفید باتری‌هایeneloop 3 سال است و در مقایسه با دیگر باتری‌ها انرژی بیشتری را تولید می‌كند. علاوه بر اینها شما می‌توانید تا 1500 مرتبه این باتری‌ها را شارژ كرده و مورد استفاده قرار دهید.

Jawbone JAMBOX

جعبه جادویی JAMBOX یك بلندگوي سیار است كه صدایی بسیار رسا و با كیفیت فوق‌العاده‌ای را تولید و پخش می‌كند. البته سایز آن در مقایسه با دیگر گجت‌های مشابه بسیار كوچك تر است. درایوهای اكوستیك نصب شده روی این بلندگو، قدرت بسیار زیادی دارد. در بیشتر مواقع می‌توانید از این بلندگو برای برگزاری كنفرانس‌های كاری استفاده كنید، بی‌آن‌كه نگران شارژ این گجت باشید؛ زیرا این وسیله می‌تواند برای مدت 10 ساعت بدون وقفه و نیاز به شارژ دوباره كار كند. جالب است بدانید كه اين گجت داراي يك ميكروفن داخلي است و در استفاده از آن لزومي برای رودررو برگزار‌كردن این كنفرانس‌ها وجود ندارد و شما می‌توانید به آسانی از طریق تلفن همراه یا رایانه‌تان جلسات مورد نظرتان را برگزار كنید. این بلندگو در مدل‌های مختلف و رنگ‌های متنوع تولید می‌شود.در ضمن JAMBOX می‌تواند با نرم افزار‌های مختلفی كه مخصوص برگزاری كنفرانس‌های اینترنتی است نیز كار كند؛ برای مثال برنامه‌هایی چون Skype و Google Talk.

ZAGGkeys FLEX keyboard

صفحه‌كلید‌های ZAGGKeys با كمك بلوتوث به گجت‌های دیگر متصل می‌شود، به همین دلیل برای وصل‌شدن به تبلت‌ها و گجت‌هایی از این دست بسیار مناسب است. اساسا این صفحه كلیدها برای كار با سیستم‌های‌عامل چون اندروید و iOS طراحی شده است. با این حال، این تنها كاربرد صفحه‌كلید‌ها نیست؛ زیرا علاوه بر این می‌توانید با جا‌به‌جا‌كردن این صفحه كلید از آن به عنوان تكیه‌گاهی برای نگه داشتن گجت‌تان استفاده كنید. سایز این كیبورد از دیگر كیبورد‌ها كوچك تر بوده، ولی كلید‌های قرار داده شده روی صفحه آن، به قدری نرم و مناسب است كه می‌توانید به آسانی هر آنچه را كه می‌خواهید، توسط آن تایپ كنید.علاوه بر اینها تعدادی كلید مخصوص روی این صفحه‌كلید قرار گرفته كه برای انجام كارهای مهم در كوتاه‌ترین زمان ممكن، مناسب است. این صفحه‌كلید با كمك یك باتری كه در داخل آن قرار داده شده است، كار می‌كند. این باتری به مدت چند ماه بدون نیاز به شارژ دوباره كار می‌كند.

Kensington AbsolutePower laptop charger

حتما تا به حال با مشكل كم بودن شارژ چند گجت‌تان در آن واحد مواجه شده‌اید، مثلا باتری لپ‌تاپ، تبلت و موبایل‌تان در آن واحد تمام شود. برای حل مشكل، شارژر كینگ استن ـ كه در اصل مخصوص شارژ لپ‌تاپ طراحی شده ـ می‌تواند كار شارژ دیگر گجت‌ها را هم به عهده گیرد. در عمل گجت‌های دیگر از طریق اتصال به پورت‌های USB نصب شده بر حاشیه كناری این شارژر به آسانی شارژ می‌شود. علاوه بر اینها نیازی نیست كه حتما لپ‌تاپ‌تان مخصوص باشد؛ زیرا این گجت قابلیت شارژ تمام لپ‌تاپ‌ها را دارد.پورت‌های USB ساخته شده در حاشیه كناری این وسیله توانایی شارژ با ظرفیت 1/2 آمپر را دارد، این یعنی تبلت‌های آیپد و موبایل‌های مختلف نیز با استفاده از این گجت، دوباره انرژی لازم را به دست می‌آورند!

منبع:www.infoworld.comتاريخ : سه شنبه 9 خرداد 1391برچسب:, | | نویسنده : مقدم |
صفحه قبل 1 صفحه بعد