كيندل با چراغ هم آمد

نبرد كتابخوان‌ها آغاز شده است و نوك و كيندل، 2 رقيب بزرگ اين ميدان بر سر چراغ‌دار شدن اين كتابخوان‌هاي الكترونيك با همديگر رقابت مي‌كنند. بعد از آن‌كه نوك كتابخوان مجهز به چراغ‌قوه را معرفي كرد، اين بار نوبت كيندل آمازون است كه فناوري جديدتري را به كار برده و كاغذهاي الكترونيك با قابليت روشن شدن را توليد كند.

 

 

 

 

 

 

 

صف توليدكنندگان گوشي‌هاي نكسوس

معمولا گوگل در هر سال با يك شركت قرارداد مي‌بندد و يك گوشي از سوي خود معرفي مي‌كند، اما طي اخبار جديدي كه همراه با موج اخبار اندرويد 5 از راه رسيده، قرار است مجموعه‌اي از شركت‌ها گوشي‌هاي نكسوس را توليد و عرضه كنند.

 

 

 

 

 

 

 

ماموريت غيرممكن، ممكن شد

يكي از جالب‌ترين صحنه‌هاي فيلم ماموريت غيرممكن4، صحنه تعقيب و گريز درون ماشين است. آن هم ماشين مجهز به فناوري واقعيت افزوده. پايونير اعلام كرد كه اين فناوري تا خرداد از طريق اين شركت عرضه خواهد شد و همه خودروها مي‌توانند از آن استفاده كنند.

 

 

 

 

 

 

 

واي‌فاي 20 برابر سريع‌تر شد

محققان ژاپني موفق شدند با استفاده از فركانس تراهرتز، 20 برابر سريع‌تر از حالت معمولي فناوري واي فاي داده‌ها را انتقال دهند. سرعت اين انتقال حدود 3 گيگابيت بر ثانيه تخمين زده شده است.

 

 

 

 

 

 

ديسك‌هاي سوزان

اگر مي‌خواهيد بيشتر از هميشه امنيت داده‌هاي خود را حفظ كنيد، بهتر است اين ديسك SSD را امتحان كنيد. حتي در بدترين شرايط ممكن هم مي‌توان بسرعت داده‌هاي اين ديسك را حذف كرد. 2 دكمه سبز و قرمزي كه روي اين ديسك تعبيه شده براي حذف اطلاعات به صورت مجازي، يا سوزاندن هاردديسك به‌طور كامل است.

 

 

 

 

 

 

 

اندرويدي واقعي

توليد اندرويدها (روبات‌هاي انسان‌نما) طي چند سال اخير پيشرفت قابل توجهي داشته است. روباتيست‌هاي روس موفق به توليد روباتي شده‌اند كه مي‌تواند حركات چهره را تقليد كند. هدف اين گروه آن است كه طي 10سال آينده، تمام اعمال اين روبات را از طريق ذهن كنترل كنند.

 

 

 

 

 

 

رايانه‌هاي تك‌سيم

اچ‌پي با توليد رايانه همه‌كاره T410، موفق به توليد دستگاهي شده است كه حتي به سيم برق هم نياز ندارد. اين دستگاه تنها از طريق يك كابل شبكه تمام برق مورد نياز خود را تغذيه مي‌كند.

 

 

 

 

 

 

 

ويروس‌هاي برق‌رسان

محققان وزارت انرژي آمريكا موفق به توليد ويروس‌هاي بي‌ضرري شده‌اند كه مي‌تواند با تبديل انرژي مكانيكي به برق، آن را در گجت‌هاي ديجيتال استفاده كنند. اين ويروس‌ها هنوز وارد بازار نشده‌اند.

 


تاريخ : چهار شنبه 10 خرداد 1391برچسب:, | | نویسنده : مقدم |
صفحه قبل 1 صفحه بعد