به نقل از روزنامه «دیلی‌میل»، گوگل ضمن معرفی محصول جدید جاسوسی خود هدف از تولید این دوربین کوله‌‌ای را چنین اعلام کرد که با وجود هواپیماها و خودروهای نقشه‌برداری و تصویربرداری گوگل هنوز هم نقاطی از جهان وجود دارند که شرکت گوگل قادر به مشاهده و نقشه برداری از آنها نیست و به آنها دسترسی ندارد. اما با استفاده از این کوله‌پشتی دوربین‌دار می‌توان همه نقاط جهان را از اعماق جنگل‌ها گرفته تا باریک‌ترین کوچه‌های شهرهای مختلف جهان را مشاهده کرد و از آن نقشه تهیه کرد. 

دیلی میل در گزارش خود آورده است: این  دوربین کوله‌‌ای،‌ بر پشت فردی حمل خواهد شد تا بتواند از نقاطی از جهان که چرخ‌ها و بال‌های گوگل نمی‌توانند خود را به آن نقاط برسانند تصویر‌برداری یا فیلبرداری کند.بر روی این کوله‌پشتی 20 کیلویی چندین دوربین 15 مگاپیکسلی، هارد درایو و باطری‌ای که بتواند یک روز کامل دوام بیاورد نصب شده است. این دوربین‌ها به گونه ای نصب شده‌اند تا بتوانند تصاویر 360 درجه و 3 بعدی بگیرند و هر زاویه ممکنی را تصویربردای کنند. 

این در حالیست که منتقدان اخطار داده‌اند رقابت میان گوگل و اپل، حریم خصوصی مردم جهان را ‌قربانی اهداف خود خواهند کرد. این دو شرکت برای تولید نقشه‌های سه بعدی از زمین با یکدیگر در رقابتند و برای انجام این‌کار از هواپیماها و خودروهای جاسوسی برای عکسبرداری از شهرها و خیابان‌ها استفاده می‌کنند و دوربین کوله‌ای جدیدترین اقدام گوگل برای پیشی گرفتن در این رقابت خواهد بود.تاريخ : جمعه 26 خرداد 1391برچسب:, | | نویسنده : مقدم |
صفحه قبل 1 صفحه بعد