شاتل دیسکاوری ناسا که قرار است سوار بر یک جت 747 در آخرین سفر خود به موزه هوا فضای واشنگتن منتقل شود، امروز یکشنبه 27 فروردین ماه روی این هواپیمای شاتل بر قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، تکنسینهای ناسا در مرکز فضایی کندی در فلوریدا، قصد داشتند این عملیات را دیروز شنبه 14 آوریل ( 26 فروردین ماه ) تکمیل کنند اما به دنبال وزش بادهای شدید این عملیات به امروز موکول شد.شاتل دیسکاوری نخستین بار در سال 1984 به فضا رفت و ماه فوریه گذشته پس از آخرین مأموریت خود به ایستگاه بین المللی فضایی بازنشست شد.

شاتل دیسکاوری در انتظار سوار شدن روی جت شاتل بر 747

قرار است دیسکاوری برفراز آسمان واشنگتن پرواز کند و در موزه هوا و فضای این شهر مستقر شود

براساس گزارش دیلی میل، دیسکاوری در موزه اسمیتسونین جایگزین انترپرایز می شود که درحال حاضر در این موزه به نمایش گذاشته شده است. قرار است انترپرایز نیز اواخر امسال به موزه هوا و فضای نیویورک منتقل شود.دیسکاوری دیروز از ساختمان قطعات و ماشین آلات مرکز فضایی کندی بیرون کشیده شد و داخل جرثقیلی قرار گرفته که آن را روی شاتل بر سوار خواهد کرد.

این عملیات در پی وزش شدید باز و تکانهای شدید شاتل دیسکاوری لغو شد

دیسکاوری قرار است روز سه شنبه روی هواپیمای شاتل بر 747 در واشنتگن پرواز کند

تکنسینها باید پیش از آن که باد این شاتل را با وزن بیش از 75 هزار کیلویی را تکان دهد باید آن را به جرثقیل ویژه متصل کنند.بارت پانولو، مدیر عملیات انتقال و بازنشستگی دیسکاوری اظهار داشت: زنجیر بزرگ را دیروز وصل کردیم و آن را به جلو حرکت دادیم، گام بعدی که باید انجام دهیم حرکت کامل شاتل است که دیروز نتوانستیم آن را انجام دهیم.

دیسکاوری مسن ترین شاتل در گروه فضاپیماهای ناسا است که تاکنون 39 مأموریت را طی 27 سال انجام داده است

تکنسینها قرار است امروز در ساعات اولیه صبح شاتل فرآیند سوار کردن شاتل دیسکاوری بر شاتل پیمای 747 را از سربگیرند و انتظار نمی رود که تأخیرپیش آمده بر برنامه پرواز آن در روز سه شنبه تأثیر گذار باشد.

این شاتل که اولین پرواز خود را در سال 1984 انجام داد ماه فوریه گذشته پس از انتظار برخی تجهیزات ضروری به ایستگاه بین المللی فضایی بازنشست شد

دیسکاوری  بیش از 75 هزار کیلو وزن داشته و اجزای گرانبهای آن طی آخرین سفرش به واشنگتن از بدنه خارج شد

ورود دیسکاوری در سال 2000 به مرکز فضایی کندیتاريخ : یک شنبه 27 فروردين 1391برچسب:, | | نویسنده : مقدم |
صفحه قبل 1 صفحه بعد