اعمال تغييرات در مرورگر، نصب افزونه‌ها، پلاگين‌ها و... از جمله دلايلي است كه موجب مي‌شود هنگام استفاده از مرورگر فايرفاكس با مشكلاتي مواجه شويد.هنگ كردن‌هاي متوالي، نداشتن كاركرد صحيح، كاهش سرعت هنگام بازكردن صفحات سايت‌ها و... برخي از اين مشكلات است. يكي از روش‌هاي متداول براي رفع اين مشكلات حذف مرورگر از روي سيستم‌عامل و نصب مجدد آن است تا تنظيمات و ديگر اطلاعات آن دوباره‌سازي شده و بتوانيد همچون روز اول از آن استفاده كنيد. انجام اين كار گرچه بين بسياري از كاربران متداول است اما روش درستي نيست ؛ چرا كه نصب و حذف مداوم برنامه‌ها مي‌تواند روي عملكرد سيستم‌عامل تاثيرگذار باشد و علاوه بر اين وقت شما نيز تلف شود. باتوجه به بروز اين مشكلات، سازندگان اين مرورگر قابليتي را در آن گنجانده‌اند كه به كمك آن مي‌توانيد براحتي و با چند كليك ساده، تنظيمات مرورگر را همچون روز اول بازنشاني كنيد. براي استفاده از اين قابليت ‌بايد به روش زير عمل كنيد:

1ـ ابتدا مرورگر را اجرا كنيد.

2ـ به منوي Help برويد و روي گزينه Restart with Add-ons Disabled كليك كنيد. (چنانچه نمايش منوهاي كلاسيك در مرورگر فعال نيست بايد پس از كليك روي گزينه Firefox از بالا ـ سمت چپ مرورگر، به منوي Help برويد سپس روي گزينه مربوط را كليك كنيد)

3ـ پنجره به‌نمايش درآمده را با انتخاب گزينه Restart تاييد كرده و منتظر بمانيد تا مرورگر بسته شده و به‌طور خودكار اجرا شود.

4ـ در اين مرحله پنجره‌اي با عنوان Safe Mode به‌شما نمايش داده مي‌شود كه در آن گزينه‌هايي براي بازنشاني تمامي تغييرات به حالت اوليه وجود دارد. با فعال‌كردن علامت چك‌مارك كنار گزينه‌هاي موجود در اين پنجره همچون Reset toolbars and controls، Reset all user preferences to Firefox defaults و Restore default search engines و كليك روي گزينه Make Changes and Restart همه گزينه‌هاي انتخاب شده به‌حالت پيش‌فرض بازنشاني مي‌شود و بدون نياز به حذف و نصب مجدد نرم‌افزار مي‌توانيد همچون روز اول به استفاده از آن بپردازيد.تاريخ : چهار شنبه 3 خرداد 1391برچسب:, | | نویسنده : مقدم |
صفحه قبل 1 صفحه بعد